--- Adreslenebilir Sirenler ve Flaşörler
Adreslenebilir Duvar Tipi Siren GAC’lar
Bir Görsel Alarm Cihazı (GAC) olan P80AV serisinde; kompakt, adreslenebilir duvar sirenlerinde aynı düşük akım ve yüksek çıkış özelliklerine sahip üç model bulunmaktadır. Kırmızı ve beyaz gövdeli iç mekan modelleri ile hem dış mekan hem de zorlu ortam uygulamalarına yönelik IP sınıfı modelleri mevcuttur.
Adreslenebilir Duvar Sireni GKC’ler
Bir Görsel Bildirim Cihazı (GKC) bulunan P80AI serisinde; kompakt, adreslenebilir duvar sirenlerinde aynı düşük akım ve yüksek çıkış özelliklerine sahip üç model bulunmaktadır. Kırmızı ve beyaz gövdeli iç mekan modelleri ile hem dış mekanda kullanıma hem de zorlu ortam uygulamalarına yönelik IP sınıfı modeli bulunmaktadır.
Adreslenebilir Duvar Tipi Siren
P80S serisi kompakt, adreslenebilir duvar sirenlerinde aynı düşük akım ve yüksek çıkış özelliklerine sahip üç model bulunmaktadır; kırmızı ve beyaz gövdeli iç mekan modelleri ile hem dış mekanda kullanıma hem de zorlu ortam uygulamalarına yönelik IP sınıfı model.
Adreslenebilir Siren GAC Tabanları
P80AVB ve P81AVB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma uygun Görsel Alarm Cihazı (GAC) bulunan adreslenebilir siren tabanlarıdır. Tabanlar, standart ve yüksek olmak üzere iki güç çıkışlı Görsel Alarm Cihazı bulunan yangın alarm sirenleri olarak sunulmaktadır. Yüksek güçlü modeli, standart ile karşılaştırıldığında GAC için daha fazla kapsama sunmaktadır. Bunlardan her biri adresli olup, tabana takılmış olan dedektörden bağımsız olarak, yangın alarm kontrol panelinden izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Siren, GAC ve dedektörün gücü ve iletişimi, iki kablolu dijital çevrimle sağlanmaktadır. Bu özellik, herhangi bir ilave kablo ihtiyacı söz konusu olmadığından kurulum maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.
Adreslenebilir Siren Tabanı ve Adreslenebilir Siren GKC Tabanı
P80SB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma yönelik adreslenebilir bir siren tabanıdır. Tabanda kendi adresine sahip bir yangın alarm sireni bulunmakta olup, tabana takılmış olan dedektörden bağımsız olarak, yangın alarm kontrol panelinden izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Siren ve dedektör için güç ve iletişim, iki kablolu dijital çevrimle sağlanmaktadır. Bu özellik, herhangi bir ilave kablo ihtiyacı söz konusu olmadığından kurulum maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak P80AIB’de GKC olarak da bilinen bir görsel gösterge sunmak üzere adreslenebilir LED flaşör bulunmaktadır.
Dedektörle Etkinleştirilen Siren Tabanı
80DSB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma yönelik bir dedektör tabanıdır. Tabanda, doğrudan dedektör tarafından etkinleştirilen bir yangın alarm sireni bulunmaktadır.
Symphoni MZX Adreslenebilir Çevrimden Beslemeli Siren
Sadece siren modelleri, kapalı alanlarda kullanım için kırmızı veya beyaz muhafazalı; açık alan uygulamaları için IP65 sınıfı kırmızı muhafazalı olarak sunulmaktadır. Son derece verimli LED flaşörü bulunan Sesli/Görsel modelleri de yine kapalı alanlarda kullanım için kırmızı veya beyaz muhafazalı, açık alan uygulamaları için IP65 sınıfı kırmızı muhafazalı olarak mevcuttur.