--- Işın Tipi Duman Dedektörleri
OSID Işın Tipi Duman Dedektörleri
Açık alan Duman Görüntüleme Algılama (OSID), standart hassasiyet algılama gerektiren geniş ve dış mekanlar için güvenilir, düşük maliyetli duman algılama için yenilikçi bir sistemdir. En basit konfigürasyonunda, OSID bir görüntüleyiciyi, geniş görüş alanına sahip kamera benzeri bir aygıtı ve korunan alanın karşı duvarı üzerinde kabaca hizalanmış kablolu veya pille çalışan bir verici kullanıyor.
FIRERAY 5000 Motorize Işın Tipi Duman Dedektörü
FireRay 5000, Otomatik Hizalamalı Kızılötesi Optik Işınlı Duman Dedektörü ürün ve aksesuarlarını bir araya getiren yeni bir ailenin ilk üyesidir. Bu yenilikçi sistem, montajı yapan kişinin ve kullanıcının hem bugün hem de gelecekteki ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan öncü teknolojiyi içerecek şekilde tasarlanmıştır. MZX Teknolojisiyle tam uyumluluk sağlayan yeni MZX tabanlı sistemler, üstün yetenekleri daha düşük maliyet ve azaltılmış karmaşıklık.
FIRERAY 3000 Işın Tipi Duman Dedektörü
FireRay® 3000 Uçtan Uca Kızılötesi Optik Işınlı Duman Dedektörü (OBSD), modern endüstriyel, elektronik ve yazılım tekniklerini içeren en yeni optik teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Bu dedektör, yüksek tavanlara sahip geniş açık alanların uygun maliyetle etkin bir şekilde korunmasını sağlar.
FIRERAY 50/100 Işın Tipi Duman Dedektörü
FireRay 50/100R yansıtıcılı kızılötesi ışınlı duman dedektörüdür. Sistem iki taban elemandan, yani ortak bir mahfazada birleşik kızılötesi verici ve alıcı ve bir yansıtıcı prizden oluşur. Birleştirilen verici ve alıcı ünitesinin elektroniği duman için prizma gelen yansıyan ışını analiz eder ve önceden belirlenmiş bir seviyeye ulaşıldığında bir alarm durumu oluşturur.
BDM800 Çevrimden Beslemeli Işın Tipi Duman Dedektör Modülü
BDM800 Işın Dedektörü Modülü, MZX FireRay 50R / 100R / 2000 Işın Dedektörlerini MZXDigital Adreslenebilir Çevrime arayüz olarak tasarlanmıştır. BDM800, çevrimden güç alırken, dedektörün Yangın ve Arıza Röle Kontaklarını izlemekte ve ayrıca açık ve kısa devre arızaları için dedektöre giden kabloları izlemektedir.
BTM800 Işın Tipi Duman Dedektörü Sonlandırma Modülü
Çoğu durumda, BDM800 Işın Dedektörü Modülünü ışın dedektörünün kendisinden biraz uzakta konumlandırmak gerekecektir. İsteğe bağlı ünite gibi durumlarda kablolamayı en aza indirgemek ve basitleştirmek için BTM800 Işın Sonlandırma Modülü mevcuttur. BTM800, çift bölmeli standart yardımcı ekipman kapağında bulunur ve kurulum süresini en aza indirgemek için gereken tüm bağlantılara ve bileşenlere sahiptir.
--- Adreslenebilir ve Konvansiyonel Alev Dedektörleri
FLAMEVision Dizi Tabanlı Kızılötesi Alev Dedektörleri
FLAMEVision FV300, ileri derecede programlanabilir alev dedektörü sunmak üzere Kızılötesi Dizi tabanlı algılama teknolojisini kullanmaktadır. 256 adet kızılötesi sensör artı iki optik kanal bir dizi korunan bölgeyi izler. Dijital Sinyal İşlemcisinin (DSP) üzerinde çalışan güçlü algoritmalar, yangınların özelliklerine göre ayarlanır ve bu 3 kanaldan gelen sinyalleri hızlı ve güvenilir bir şekilde yangınları tespit etmek için analiz eder.
FLAMEVision FV400 Üçlü IR Alev Dedektörü
Bu FLAMEVision dedektörleri, hidrokarbon yangınları için yüksek performans algılama yetenekleri sağlamak için Üçlü IR Solar Blind algılama teknolojisi ve alev algılama algoritmaları kullanmaktadır. Bu, tüm izleme sahası boyunca, aleve karşı yüksek hassasiyet ile tutarlılık içerisinde, erken algılama olasılığını arttıran, solvent buharlarının ve kara dumanın yüksek yoğunlukları dolayısıyla alevlerin güvenilir biçimde algılanabilme becerisini içermektedir.

601FEx Solar Blind Sistemli Alev Dedektörleri
601Fex, iç mekanlarda kullanıma yönelik, solar blind yapıda, tam donanımlı bir alev dedektörü olup, yanlış alarmlara karşı üst düzeyde etkilenmezliğe sahiptir.

801FEx Solar Blind Sistemli Alev Dedektörleri
801Fex nokta tipi alev dedektörü, MZX Technology dijital adreslenebilir yangın dedektörleri serisinin bir parçasını oluşturur.

Alev Dedektörü Test Ekipmanı
Alev dedektörlerinin test edilmesinde kullanılan geniş bir ekipman yelpazesi bulunmaktadır. Bu seride Solo serisi dedektör uçları, adaptörleri, aküleri, şarj cihazları ve taşıma çantaları için kullanılan test kaynağı yer almaktadır.