--- Adreslenebilir Dedektörler, Tabanlar ve Saha Ekipmanları
850PH ve 830PH Duman Isı Dedektörü
İçten yanan ya da açık alevli yangınlar gibi birçok yangın türünü algılama özelliğine sahip olan , optik ve ısı sensörlerinin birleşmesiyle oluşan dedektör ; hafif sanayi, perakende ve ofis ortamları dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için tercih edilen bir seçimdir. Farklı ortam koşullarına uyacak şekilde dinamik olarak seçilebilen çok sayıda onaylanmış mod ve hassasiyette çalışır.
850P ve 830P Optik Duman Dedektörü
Olası herhangi bir yangının yavaş yanacağı tehlikesiz ortamlar optik dedektör kullanılarak korunabilmektedir. Hassasiyet ve mod seçenekleri bu dedektörün çok çeşitli uygulamalarda kullanılmasını sağlamaktadır.
850H ve 830H Isı Dedektörü
Ürün serisini tamamlayan ısı sensörü sabit sıcaklık ve ısı artış modlarında onaylanmış çok sayıda hassasiyetle çalışabilmektedir. Daha çok toz seviyesinin yüksek olduğu ve duman dedektörlerinin kullanılmasının mümkün olmadığı alanlarda kullanılmaktadır.
850PC ve 830PC 3oTec Üç Sensörlü Dedektör
Zorlu ortam koşullarında ve can güvenliğini sağlamaya yönelik uygulamalarda, 3oTec dedektör yanlış alarmları reddetme ve dedektör performansı açısından üstün özelliklere sahiptir. Yangın durumunu doğru bir şekilde belirlemek için duman, ısı ve CO seviyelerini bir arada izleyen çoklu bir sensördür. Endüstriyel, perakende, lojistik ve sağlık hizmetleri gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Yanlış alarm reddetme özelliği, banyolardan çıkan buharın yaygın bir yanlış alarm kaynağı olduğu otel odaları için ideal seçimdir.
801F Alev Dedektörü
801F nokta tipi alev dedektörü MZX Technology® dijital adreslenebilir yangın dedektörleri serisinin bir parçasıdır. 801F, kapalı alanlarda kullanıma yönelik, tam donanımlı solar blind bir alev dedektörü olup, yanlış alarmlara karşı üst düzeyde etkilenmezliğe sahiptir.
850EMT Mühendislik Yönetim Aracı
850EMT, çift yönlü kızılötesi bağlantı üzerinden 850 ve 830 serisi yangın dedektörleriyle iletişim kuran bir devreye alma aracıdır.
--- Dedektör Tabanları ve Yardımcı Ekipmanlar
4B 4" Dedektör Tabanı
Bu taban, kısa devre izolatörü gerekmeyen durumlarda 830 Serisi dedektörlerle kullanılır.
4B-C 4" Süreklilik Tabanı
Entegre hat izolatörü bulunan 850 Serisi dedektörlerle kullanılır. 4B-C taban, dedektör çıkarıldığında hattın devamı için süreklilik sağlar.
4B-I 4" İzolatör Tabanı
4B-I taban, lokal kısa devre korunmasını sağlamak üzere 830 Serisi dedektörlerle kullanılır.
Adreslenebilir Siren GAC Tabanları
P80AVB ve P81AVB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma uygun Görsel Alarm Cihazı (GAC) bulunan adreslenebilir siren tabanlarıdır. Tabanlar, standart ve yüksek olmak üzere iki güç çıkışlı Görsel Alarm Cihazı bulunan yangın alarm sirenleri olarak sunulmaktadır. Yüksek güçlü modeli, standart ile karşılaştırıldığında GAC için daha fazla kapsama sunmaktadır. Bunlardan her biri adresli olup, tabana takılmış olan dedektörden bağımsız olarak, yangın alarm kontrol panelinden izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Siren, GAC ve dedektörün gücü ve iletişimi, iki kablolu dijital çevrimle sağlanmaktadır. Bu özellik, herhangi bir ilave kablo ihtiyacı söz konusu olmadığından kurulum maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.
Adreslenebilir Siren Tabanı ve Adreslenebilir Siren GKC Tabanı
P80SB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma yönelik adreslenebilir bir siren tabanıdır. Tabanda kendi adresine sahip bir yangın alarm sireni bulunmakta olup, tabana takılmış olan dedektörden bağımsız olarak, yangın alarm kontrol panelinden izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Siren ve dedektör için güç ve iletişim, iki kablolu dijital çevrimle sağlanmaktadır. Bu özellik, herhangi bir ilave kablo ihtiyacı söz konusu olmadığından kurulum maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak P80AIB’de GKC olarak da bilinen bir görsel gösterge sunmak üzere adreslenebilir LED flaşör bulunmaktadır.
Dedektörle Etkinleştirilen Siren Tabanı
80DSB, özellikle ZETTLER adreslenebilir dedektörlerle kullanıma yönelik bir dedektör tabanıdır. Tabanda, doğrudan dedektör tarafından etkinleştirilen bir yangın alarm sireni bulunmaktadır.
801RB Fonksiyonel Röle Tabanı
801RB, MZX adreslenebilir sistemlerde harici aygıtlara sinyal vermek için çift röle kontakları sunmaktadır. Düşük çalışma akımı sayesinde röle tabana dışarıdan enerji verilmemesi durumunda bile çalışma sağlamaktadır.
Paralel İhbar Lambaları
801RIL ve 800HL üniteleri dahil olmak üzere paralel ihbar lambalarından oluşan ürün serisi.
Kanal Probu Üniteleri
Standart dedektörler ve tabanlarla kullanıma yönelik kanal probu üniteleri serisi.
6. Nesil Dedektör Tabanı Yardımcı Elemanları
Kurulum süresini kısaltmak, daha iyi bir görünüm sunmak ve tesisatı mekanik olarak korumak için tasarlanan dedektör tabanı aksesuarlarından oluşan ürün serisi
Dedektör Test ve Devreye Alma Ekipmanları Mevcut ekipman arasında teleskopik uzatma direkleri, kablosuz ısı dedektörü test cihazı kitleri, ZETTLER dedektör değiştiriciler ve test cihazları için kutup setleri, duman dedektörü aerosol test cihazı, CO dedektör saha test kiti bulunmaktadır.